SEO Ajansı Nedir? SEO Ajansı Neler Yapar?

SEO Ajansı nedir, nasıl çalışır, neler yapar

SEO ajansı, markalara ait web sitelerinin organik arama motoru sonuçlarında daha iyi konum elde etmelerini sağlayan SEO çalışmaları konusunda uzman şirkettir. SEO ajansı; tüm bireysel veya kurumsal web sitelerinin arama motorları tarafından daha iyi anlaşılmasını sağlayacak teknik ve stratejik çalışmalar yapar.

Bir SEO ajansı ile çalışmak markalar ve işletmeler için önemlidir. Çünkü;

 • Markalara ait web sitelerinin arama motorlarında daha yüksek arama ve tıklanma hacmi elde etmelerini sağlar.
 • İşletmelerin rekabetçi bir piyasada daha iyi bir konumda olmalarına yardımcı olur.
 • İnteraktif alanlarda markalara daha fazla organik trafik, potansiyel müşteri ve iş fırsatı sağlar.
 • Web sitesi sahiplerinin ve işletmelerin zaman ve kaynaklarını korumalarına yardımcı olur.
 • Markaların ihtiyaçlarına uygun pazarlama ve satış stratejileri geliştirerek daha fazla kazanç elde etmelerini sağlar.
SEO ile alakalı daha fazla bilgi edinmek için “SEO Nedir?” adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

SEO ajanslarının amaçları nelerdir?

 • SEO ajansları markalara ait web sitelerini ve diğer sosyal medya hesaplarını arama motorlarında daha fazla ziyaret alma oranına kavuşturmayı amaçlarlar.
 • SEO ajansları, web sitelerine organik trafik sağlamak için çalışır.
 • SEO ajansları, web sitelerinin dönüşüm oranlarını artırmayı hedeflerler.
 • SEO ajansları, markalara veya işletmelere rekabet gücü kazandırmaya odaklanırlar.
 • SEO ajansları, yönettiği tüm hesapların ve web sitelerinin sürekli takibini yaparak, arama motorlarının algoritmalarında yapılan değişiklikleri takip ederler. Bu değişikliklere uyum sağlamak için gerekli güncellemeleri ve düzenlemeleri yaparak, markaların çevirim içi görünürlüklerini korumaya veya yükseltmeye çalışırlar.
 • Ayrıca SEO ajanları markaların web sitelerindeki teknik sorunları tespit ederler. Elde ettikleri veriler çerçevesinde gerekli düzenlemeleri yaparak web sitelerinin performansını artırmayı hedeflerler.
Detaylı Google SEO Kaynaklarına buradan ulaşabilirsiniz.
SEO ajansı nedir SEO ajansı neler yapar

Web siteniz için etkili bir SEO stratejisi mi arıyorsunuz? Voondle size yardımcı olabilir!

Bir SEO ajansı hangi sektörlere hizmet sunar?

SEO ajansları, genellikle farklı sektörlere ve işletmelere hizmet sunarlar. Bunlardan bazıları;

 • Büyük şirketler, rekabetçi anahtar kelimelerde yüksek sıralama elde etmek, marka bilinirliğini artırmak, trafik ve dönüşümleri artırmak, daha geniş bir dijital pazarlama stratejisi oluşturmak ve uygulamak için SEO ajanslarından yardım alabilirler.
 • E-ticaret işletmeleri, web sitelerinin web tarayıcı sonuç sayfalarında daha yüksek sıralama elde etmek amacıyla SEO stratejileri uygulamaları konusunda yardım alabilirler.
 • Sağlık hizmeti işletmeleri, sağlıkla ilgili anahtar kelimelerle kaliteli ve özgün içerikler üretmek, yerel aramalarda görünürlüğü artırmak ve potansiyel hastaları web sitelerine çekmek için SEO ajanslarından yardım alabilirler.
 • B2B işletmeleri, diğer işletmelere ürün ve hizmetlerini pazarlamak için SEO ajanslarından yardım alabilirler.
Profesyonel ve kurumsal SEO ajansı

Profesyonel SEO ajansı markalara / işletmelere hangi hizmetleri sunar?

Profesyonel SEO ajansları, markaların, işletmelerin satış ve pazarlama stratejilerini güçlendirmek ve marka itibarlarını artırmak için;

 • Anahtar kelime araştırması
 • Site analizi
 • Rakip analizi
 • Kaliteli ve özgün içerikler oluşturma
 • Site içi ve site dışı bağlantılar oluşturma
 • Analiz ve raporlama gibi hizmetleri sunarlar.

Bu hizmetlerin yanı sıra, SEO ajansları, sosyal medya yönetimi, online reklamcılık, içerik pazarlama ve e-ticaret SEO hizmetleri gibi diğer hizmetler de sunabilirler.

SEO ajansı önerisi

Başarılı bir SEO hizmeti almak için; SEO ajansı seçerken nelere dikkat etmek gerekir?

SEO ajansı seçerken, öncelikli olarak SEO hizmeti kapsamı hakkında ön bilgi alınmalı. Bazı SEO ajansları sadece web sitelerini analiz ederler ve iyileştirme önerilerinde bulunurlar, ancak bu önerileri uygulama konusunda yardımcı olmazlar. Kurumsal ve profesyonel SEO ajansları ise siteleri her yönden optimize etmek için gerekli adımları atarlar. Dolayısıyla daha geniş bir yelpazede profesyonel hizmet sunan kurumsal bir SEO ajansı ile çalışmak standart bir SEO ajansı ile çalışmaktan çok daha faydalıdır ve markalara başarı getirme oranları daha yüksektir.

SEO ajansının geçmişteki deneyimleri ve referansları da önemlidir. Referanslar, SEO ajansının yeteneklerini ve müşteri memnuniyetini gösteren önemli kriterlerdir. Ayrıca SEO ajansı seçmeden önce, ajansın çalışmaları hakkında şeffaf olup olmadığına dikkat edilmelidir. SEO performansı hakkında düzenli raporların sunulup sunulmayacağı konusunda bilgi alınmalıdır.

Voondle SEO Ajansı Hizmetleri

Profesyonel SEO desteği için bize ulaşın!

Markanız ve işletmeniz için alanında uzman SEO ekibimizden destek almak için şimdi iletişime geçebilirsiniz!

Kurumsal SEO Ajansı; marka imajları ve prestijlerinin temelidir!

Colorado SEO Pros danışmanlık şirketinin yöneticisi Chris Rodgers “Bir şeyi bulmak için Google’da arama yapmak artık hayatımızın bir parçası oldu. İşte burada SEO ajansları devreye giriyor, onlar arama sonuçlarının en tepesinde yer almanıza yardımcı oluyor.”  der. Ancak başarılı bir SEO hizmeti için kurumsal bir SEO ajansı ile çalışmak marka imajları ve prestijlerinin temelidir. Çünkü kurumsal SEO ajansları;

SEO hizmetleri kapsamında; site optimizasyonu, backlink inşaası, sosyal medya yönetimi, web sitesi tasarımı ve geliştirme gibi çok daha kapsamlı çalışmalar yaparlar. Çalışmalarında veri odaklıdırlar. Detaylı site analizleri sonucunda işletmelere hangi anahtar kelimelerin daha fazla trafik getirdiğini, hangi stratejilerin daha iyi performans gösterdiğini ve nelerin değiştirilmesi gerektiğini belirlerler.  İşletmenin marka itibarını yönetmek için de önemli bir role sahiptirler. Markanın itibarını artırmak için, arama motoru sonuç sayfalarında olumlu bir görüntü oluşturmak için çalışırlar.

Voondle SEO Ajansı

Kurumsal SEO Ajansı Voondle projelerinizi nasıl yönetir? Voondle’ın proje yönetiminde uyguladığı yöntemler, teknikler ve disiplinler nelerdir?

Voondle SEO Ajansı markaların veya işletmelerin online projelerini yönetirken; genel SEO analizi, anahtar kelime araştırması, içerik optimizasyonu, backlink oluşturma, teknik SEO ve daha birçok detayı dikkate alarak, markaların ihtiyaçlarına özel bir SEO planı oluşturur.

Anahtar Kelime Planlaması

Anahtar kelime araştırması, bir web sitesinin hedef kitlesi tarafından kullanılan arama terimlerini belirleyerek, bu terimlerin içerik stratejisinde ve web sitesi optimizasyonunda kullanılmasını sağlayan bir SEO hizmetidir. Voondle SEO ajansı da markaların hedef kitlelerinin arama terimlerini belirlemek için detaylı bir anahtar kelime araştırması yapar. Bu araştırma sonucunda, markaların sektöründe ve işletmelerinin faaliyet gösterdiği bölgede en çok aranan kelimeler belirlenir. Bu kelimeler daha sonra web sitesi içeriklerinde ve meta etiketlerinde kullanılır. Voondle SEO ajansı, kelime araştırmasını sürekli olarak güncelleyerek web sitelerinin performansını arttırmaya odaklanır.

Site İçi Optimizasyon

Site içi optimizasyon, web sitelerinin içeriğinin tarayıcılar tarafından doğru şekilde indekslenmesi için doğru teknikleri uygulamak oldukça önemlidir. Voondle SEO uzmanları, site haritalarının oluşturulması, meta etiketlerinin düzenlenmesi, site hızının artırılması ve diğer teknik optimizasyonları gerçekleştirir. Ayrıca, Voondle, web sitenizin kullanıcı deneyimini iyileştirmek için tasarlanmış özel çözümler sunar. Voondle’ın sitenizdeki her sayfa için özel bir optimizasyon stratejisi geliştirir. Voondle’ın site içi optimizasyon hizmetleri, web sitelerinin daha fazla trafik çekmesine yardımcı olur.

Site Dışı Optimizasyon

Voondle SEO Ajansı, işletmelere ait web sitelerinin otoritesini artırmak için site dışı optimizasyon stratejileri geliştirir. Bu stratejiler arasında backlink oluşturma, sosyal medya etkileşimi ve online itibar yönetimi gibi önemli yöntemler bulunur.

Detaylı SEO Analizi ve Raporlama 

Voondle, markalara ait web sitelerin performansını analiz ederek, SEO stratejilerini sürekli olarak günceller. Bu sayede işletmelerin web sitelerini sürekli güncel ve yüksek performansta kalmasını sağlar. Voondle, SEO raporları ile markaların web siteleri performansı hakkında ayrıntılı bilgiler sunar. Bu raporlar, markalara web sitelerinde yapılması gereken iyileştirmeleri belirlemeye yardımcı olur ve gelecekteki SEO stratejilerinin geliştirilmesinde de yol gösterici niteliktedir.

"SEO, görünür olmak, tıklanmak ve kazanmak için sürekli bir mücadeledir."

Voondle SEO Ajansı tarafından sunulan diğer hizmetler

Voondle SEO Ajansı, sadece SEO hizmeti sunmakla kalmaz, aynı zamanda;

 • Sosyal Medya Pazarlama: Voondle, sosyal medya platformları için özelleştirilmiş pazarlama stratejileri sunar.
 • PPC Reklamcılığı: Voondle, markaların hedef kitlelerine yönelik Google Ads, Facebook Ads ve LinkedIn Ads gibi dijital reklam kampanyaları oluşturur.
 • Marka Yönetimi: Voondle, bu süreçte özgün ve yaratıcı marka imajları oluşturur, markaların sosyal medya hesaplarını yönetir, itibar yönetimi stratejileri geliştirir ve online krizlerle başa çıkar.
 • Web Tasarımı ve Geliştirme: Voondle, markalar için özelleştirilmiş web siteleri tasarlar ve geliştirir.
 • E-ticaret Danışmanlığı: Voondle, işletmelere e-ticaret stratejileri sunar.

SEO, PPC reklamcılığı, içerik pazarlaması, web tasarımı, e-ticaret danışmanlığı…Konu ne olursa olsun Hemen bizimle iletişime geçin ve ihtiyaçlarınıza/ hedeflerinize uygun özelleştirilmiş çözümlerimizle tanışın!

SEO Ajansı seçerken bu hataları yapmayın!

SEO ajansı seçerken yapılan bazı hatalar vardır. Bu hataların başında, yeterince araştırma yapılmadan bir ajansın seçilmesi gelir. Ayrıca, sadece fiyat bazlı karar vermek, diğer markaların geri bildirimlerini göz ardı etmek, işletmenin ihtiyaçlarını ve hedeflerini belirlemeden çalışmaya başlamak da yapılmaması gereken hatalar arasındadır. Bunun yanı sıra, SEO ajansının çalışma prensiplerini ve kullanılan teknikleri anlamadan iş birliği yapmak, yeterli zaman ayırmadan sonuçlar beklemek de yapılmaması gereken hatalar arasında yer almaktadır. Ayrıca firmaların ya da markaların SEO hizmet fiyatları hakkında detaylı araştırma yapmamaları yanlış kararlar almalarına ve gereksiz harcamalar yapmalarına neden olabilir.

Sonuç olarak, SEO ajansı seçerken yapılmaması gereken hataların farkında olmak ve doğru kararları vermek önemlidir. Bu hatalardan kaçınıldığı takdirde, kaliteli ve uzman bir SEO ajansı seçmek çok daha kolay hale gelir.

SEO ajansları, SEO hizmetleri için ne tür bir fiyatlandırma stratejisi uygularlar?

SEO ajansları SEO hizmetleri sunarken farklı fiyatlandırma stratejileri uygularlar. SEO hizmeti fiyat stratejilerinin belirlenmesinde bazı faktörler etkilidir. Bu faktörler;

 • Hizmetlerin kapsamı: SEO ajansları, müşterilerine farklı hizmet paketleri sunar. Sadece temel SEO hizmetleri veya kapsamlı SEO hizmetleri fiyatların belirlenmesinde etkili bir faktördür. Genellikle, kapsamlı bir SEO hizmet paketi, daha yüksek fiyata sahiptir.
 • Projenin boyutu ve süresi: SEO ajansı, projenin büyüklüğüne ve süresine göre fiyat belirler. Büyük ölçekli projeler, daha fazla zaman ve kaynak gerektirir ve bu da daha yüksek bir fiyat talep eder.
 • Rekabet seviyesi: Rekabetin yüksek olduğu bir sektörde yer alan web siteleri, daha fazla SEO çalışması gerektirir. Bu da fiyatların artmasına neden olabilir.

Voondle SEO ajansı ile hemen iletişime geçin, markanızın ihtiyaçlarına uygun özelleştirilmiş SEO hizmetleri fiyatları hakkında detaylı bilgi alın!

Profesyonel bir SEO ajansı ile çalışmanın avantajları

Profesyonel bir SEO ajansı ile çalışmanın birçok avantajı vardır. İşletmeler, online görünürlük oranlarını artırarak daha fazla organik trafik elde ederler. Ayrıca, ajansların tecrübeleri ve bilgileri sayesinde web siteleri, arama motorlarının güncel algoritmalarına uygun hale getirilirler.

Her SEO ajansı aynı kalitede hizmet sunmaz. İşletmelerin, bir SEO ajansı seçerken dikkatli davranmaları gerekir. Ajansların referanslarına, tecrübelerine ve çalışma süreçlerine bakarak en iyi seçimi yapabilirler.

Voondle, Türkiye’nin önde gelen SEO ajanslarından biri olmasının yanı sıra yurt dışında hizmet veren markalar içinde SEO çalışmalarını sürdürür. Voondle’ın tecrübeli ve uzman SEO ekibi ihtiyaçlara uygun özelleştirilmiş çözümler sunar ve danışan memnuniyetini her zaman ön planda tutar.

SEO Ajansı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Voondle SEO ajansı ile çalışmak markalara her zaman başarı kazandırır!

Voondle SEO ajansı, markaların satış ve pazarlama stratejilerini geliştirmek ve güçlendirmek için özelleştirilmiş SEO stratejileri çerçevesinde profesyonel SEO hizmetleri sunar. Voondle uzman SEO danışmanları, SEO konusunda güçlü bir deneyime ve en güncel bilgilere sahiptirler.

Voondle SEO Ajansı’nın markalar için özelleştirilmiş SEO stratejileri planlanması, uygulanması ve yönetmesi, markaların zaman ve kaynak tasarrufu yapmalarına yardımcı olur. Doğru bir SEO ajansı ile çalışmak, işletmelerin marka bilinirliklerini güçlendirmede kritik bir rol oynar. Voondle deneyimli ve profesyonel SEO danışmanları, kapsamlı SEO hizmetleri ile markaların başarısına odaklanır.

Hemen Voondle ile iletişime geçin ve profesyonel SEO projelerimiz ve stratejilerimiz hakkında detaylı bilgi alın!

Profesyonel SEO desteği için bize ulaşın!

Markanız ve işletmeniz için alanında uzman SEO ekibimizden destek almak için şimdi iletişime geçebilirsiniz!

Scroll to Top