SEO Danışmanı Kimdir? Bir SEO Danışmanı Neleri Hedefler?

SEO Danışmanı Kimdir

SEO danışmanı, arama motoru optimizasyonu (SEO) konusunda uzmanlaşmış bir kişidir. SEO, web sitelerinin arama motorlarında daha üst sıralarda yer alması için yapılan bir dizi teknik işlemi kapsar. SEO danışmanı, bu teknik işlemleri yaparak web sitelerinin arama motorlarında daha iyi sıralama elde etmelerine yardımcı olur.

SEO danışmanlığı, web sitelerinin SEO uyumlu hale getirilmesi için yapılan danışmanlık hizmetidir. Bir SEO danışmanı, web sitesinin içeriklerini, anahtar kelimelerini, backlink profillerini, teknik yapılarını, mobil uyumluluğunu ve kullanıcı deneyimini inceleyerek web sitesinin SEO uyumlu hale getirilmesi için öneriler sunar. Bu öneriler sayesinde web sitesi arama motorlarında daha üst sıralarda yer alır ve daha fazla organik trafik elde eder.

SEO hakkında daha geniş bilgi edinmek için “SEO Uzmanı” adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

SEO hakkında Google Kaynaklarına buradan ulaşabilirsiniz.

Nasıl SEO danışmanı olunur? Başarılı bir SEO danışmanı olmanın 7 temel kriteri

SEO danışmanı olmak için öncelikle SEO’nun temellerini ve SEO’nun temel kavramlarını detaylı bir şekilde araştırmak ve anlamak gerekir. Başarılı bir SEO danışmanı olmak için aynı zamanda;

 • Arama motorlarının çalışma prensibini ve mantığını iyi kavramak,
 • Tüm SEO çalışmalarının temel amaçlarını iyi anlamak,
 • SEO alanında uzman kişi ya da kişilerden kapsamlı ve programlı bir SEO eğitimi almak,
 • SEO eğitiminde alınan bilgileri uygulamak, demo çalışmalar yapmak
 • Eğitimler ve uygulama süreçlerinde sabırlı olmak
 • SEO alanında tüm dijital gelişme ve ilerlemeleri yakından takip etmek gerekir.
Voondle SEO Danışmanlık Hizmetleri

Alanında uzman bir SEO danışmanı görev ve sorumluluklarını bilir!

Alanında uzman bir SEO danışmanı birlikte çalıştığı ya da çalışacağı markanın işini benimsemekle işe başlar. Dolayısıyla her marka bir SEO uzmanı için yeni bir keşiftir. Bu keşfi gerçekleştirirken şu görevleri yerine getirir;

 • Organik arama sonuçlarını yükseltmek için gerekli optimizasyonları yaparak marka bilinirliği artırır.
 • Markaların çevrimiçi rekabet ortamına girebilmeleri sağlar.
 • Optimizasyon çalışmalarını sürekli olarak devam ettirir.
 • Gerektiği durumlarda markaları yeni aksiyon almaları konusunda yönlendirir.
 • Çeşitli reklam kampanyaları senaryoları oluşturarak markanın canlılığını ve etkililiğini stabil tutmaya çalışır.

SEO danışmanın yapmış olduğu tüm detaylı SEO çalışmaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için ‘’SEO nedir?’’ adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Neden bir SEO danışmanı ile çalışmak gerekir?

Markalar veya işetmeler için SEO hizmetleri sunan uzman bir SEO danışmanı; detaylı site analizleri yaparak sitenin mevcut durumunu değerlendirir. Site içi ve site dışı optimizasyonu gibi konularda değerlendirme yapar ve gerekli düzenlemeleri sağlar. Sektör analizleri yaparak marka rakiplerini tanır, rakiplerin stratejilerini ve başarılarını araştırır. Bu bilgileri kullanarak, markaların rakiplerinkinden daha iyi bir konuma gelmesi için stratejiler belirler.

SEO danışmanı, işletmelere ait web sitelerin kullanıcı deneyimini iyileştirir. Daha hızlı yüklenen sayfalar, daha iyi düzenlenmiş içerikler ve kullanıcı dostu bir arayüz; kullanıcıların web sitelerinde daha uzun süre kalmasını sağlar ve bu da arama motorları tarafından olumlu bir sinyal olarak algılanır. Tüm bu çalışmalar markaların daha fazla potansiyel kullanıcıya ulaşması ve daha fazla dönüşüm elde etmeleri anlamına gelir. Bu nedenle, SEO danışmanı ile çalışmak, yatırım getirisini (ROI) artırır.

SEO Danışmanlığının Önemi

Profesyonel SEO desteği için bize ulaşın!

Markanız ve işletmeniz için alanında uzman SEO ekibimizden destek almak için şimdi iletişime geçebilirsiniz!

Niteliksiz bir SEO danışmanlığı hizmeti markalara neler kaybettirir?

Niteliksiz bir SEO danışmanlığı hizmeti, markaların online görünürlük oranlarının düşmesine ve web sitelerine gelen trafiğin de azalmasına neden olur. Başarısız bir SEO danışmanlığı hizmeti, markaların potansiyel müşterileri kaçırmasına, dönüşüm oranlarının düşmesine ve hatta müşteri sadakatinde düşüşe neden olur. Ayrıca, niteliksiz bir SEO danışmanlığı hizmeti, web sitelerinin arama motoru kurallarına uymamasına neden olabilir ve bu da web sitelerinin cezalandırılmasına yol açar.

Sonuç olarak, niteliksiz bir SEO danışmanlığı hizmeti markaların online itibarlarına, gelirlerine ve geleceklerine olumsuz yansır. Bu nedenle, markaların SEO danışmanlığı hizmetleri almadan önce, sektörde önemli bir yer edinmiş, güvenilir bir SEO ajansı seçmeleri ve bu ajansların referanslarını, başarı öykülerini incelemeleri gerekir. Güvenilir bir SEO ajansı nasıl seçilir, SEO ajansları nasıl çalışır gibi konular hakkında daha fazla detay almak için SEO ajansı nedir, neden önemlidir? adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

SEO Danışmanlığı Nedir

Profesyonel SEO desteği için bize ulaşın!

Markanız ve işletmeniz için alanında uzman SEO ekibimizden destek almak için şimdi iletişime geçebilirsiniz!

Markalar SEO danışmalığı hizmeti ile hangi avantajlar elde ederler?

Organik trafik artışı ve hemen çıkma oranlarının düşürülmesi

SEO çalışmaları, markalara ait web sitelerinin kullanıcı dostu haline gelmesi için çeşitli optimizasyonlar yapar. Bu da potansiyel kullanıcıların hemen çıkma oranlarını düşürür.

Marka bilinirliğinin artması

Arama motorlarında üst sıralarda yer alan web siteleri, potansiyel kullanıcıların dikkatini daha kolay çeker. Bu da marka bilinirliğini artırır ve sitenin daha fazla kullanıcı tarafından ziyaret edilmesini imkânını yaratır.

Rakiplerden farklılaşma

SEO danışmanlığı hizmeti, markaların rakipleri ile aralarındaki farkı kapatmaya hatta rakiplerin önüne geçilmesine büyük katkı sağlar. Bu da markaların rekabet güçlerinin arttığı anlamına gelir.

Yatırım Getirisi

 SEO danışmanlığı, dijital pazarlama stratejinizin en önemli unsurlarından biridir. Yapılan SEO çalışmaları, uzun vadede yatırım getirisi sağlar ve işletmenizin başarısına katkıda bulunur.

Voondle işletmenizin dijital varlığını en üst seviyeye taşımak için profesyonel SEO danışmanlığı hizmeti sunar. Uzman ve deneyimli ekibi, web sitenizi analiz ederek ihtiyaçlarınızı belirler ve size özel bir strateji geliştirir. Böylece markanızın potansiyelini ortaya çıkarmanıza büyük katkı sağlar.

SEO danışmanı kimdir

Voondle SEO danışmanlığı hizmeti almanız için 10 neden?

Voondle tüm markalar, işletmeler veya bireyler için özelleştirilmiş profesyonel SEO danışmanlığı hizmetleri sunar. Markaların veya işletmelerin Voondle’ı tercih etme nedenleri;

Deneyimli ve uzman ekip

 Voondle SEO alanında deneyimli bir ekip ile çalışır. Bu sayede size kaliteli ve etkili bir SEO danışmanlığı sunar.

Markalara özel stratejiler

Her markanın ihtiyaçları farklıdır. Bu yüzden Voondle size özel bir SEO stratejisi sunarak, işletmenizin hedeflerine yönelik çalışmalar gerçekleştirir.

SEO yeniliklerine hakimiyet

Arama motoru optimizasyonu alanında sürekli değişen ve güncellenen birçok faktör bulunmaktadır. Voondle uzman SEO danışmanları bu değişimleri takip ederek, markalara en güncel ve etkili SEO çözümlerini sunar.

Detaylı analiz ve raporlama

Voondle SEO danışmanları SEO çalışmalarının etkisini ölçmek ve gelişim sürecini takip etmek için detaylı analiz ve raporlama yapar. Bu sayede, yapılan çalışmaların ne kadar etkili olduğunu görebilir ve işletmenizin büyümesine yönelik yeni stratejiler geliştirilebilir.

Şeffaflık

Voondle SEO danışmanları, markalara SEO çalışmaları hakkında şeffaf bilgiler sunar. Ayrıca markaların süreç sonunda ne tür sonuçlar görebileceğini açıklayarak, gerçekçi beklentiler oluşturur.

Kaliteli hizmet ve memnuniyet

Voondle her zaman kaliteli hizmet sunmayı ve birlikte yol aldığı markaların memnuniyetini sağlamayı ön planda tutar. İşletmenizin ihtiyaçlarına uygun çözümler sunarak, uzun süreli bir iş birliği hedefler.

Başarıyla tamamlanmış referanslar

İyi bir SEO ajansı, önceki müşterilerinin başarı hikayeleriyle övünebilir. Bu nedenle, seçeceğiniz ajansın referanslarını sorgulamanız, müşterilerine ne tür sonuçlar sunduklarını gözlemlemenize yardımcı olacaktır.

"SEO, yüksek kaliteli içerik, uygun anahtar kelimeler ve doğru teknik uygulamaların birleşiminden oluşan bir disiplindir."

Bir SEO Danışmanı Neleri Hedefler

Voondle SEO danışmaları ile adım adım SEO hizmeti

Voondle SEO danışmanlığı, markalara ve işletmelere web sitelerini tüm yönleri ile optimize etme konusunda emin adımlarla ilerler. Voondle SEO danışmanları markaların veya işletmelerin ihtiyaçları çerçevesinde; anahtar kelime araştırması ve içerik optimizasyonundan bağlantı kurma ve teknik denetimlere kadar SEO’nun tüm yönlerini kapsayan kapsamlı çözümler sunar. Ayrıca, arama motoru sıralamalarında başarıya katkıda bulunan kullanıcı deneyimi, dönüşüm oranı optimizasyonu ve diğer önemli faktörlere odaklanarak uzun vadeli başarı için markaların ihtiyaçlarına uygun çözüm odaklı stratejiler geliştirir. Voondle SEO danışmanlarının sunmuş olduğu temel SEO hizmetleri;

İlk Değerlendirme / Markaların web siteleri hakkında ön bilgi edinmek için sitenin check-up

Voondle SEO danışmanları SEO çalışmalarına başlamadan önce markaların web sitelerini analiz eder ve sitenin mevcut durumu hakkında bir rapor hazırlarlar. Böylece sitenin güçlü ve zayıf yönlerini belirlerler ve bu çerçevede özelleştirilmiş bir SEO çalışma planı hazırlarlar.

Hedeflerin netleştirilmesi ve marka yetkilileri ile paylaşma

Voondle SEO danışmanları, markanın hedeflerini ve beklentilerini anlar ve bunlara uygun bir strateji oluşturur. Bu aşamada, Voondle SEO danışmanlığı hizmeti içerisinde marka için yapılabilecekler hakkında marka yetkilileri ile online toplantı düzenlenir.

SEO danışmanlığı hizmet bedelinin marka yetkililerine yazılı teklif olarak sunulması

Voondle SEO danışmanlarının markalara sunacağı hizmetler aylık, yıllık bazda detaylı bir şekilde teklif formuna eklenir ve marka yetkililerine sunulur. Teklif onaylanırsa hemen web sitesi/web siteleri için gerekli optimizasyon çalışmaları başlatılır.

SEO optimizasyonunda 1. adım; anahtar kelime araştırması yapma

Voondle SEO danışmanları doğru anahtar kelimeleri belirlemek için bir anahtar kelime araştırması yaparlar. Marka, ürün veya hizmete dair tüm arama motorlarında en çok aranan spesifik kelimeler tespit edilir. Anahtar kelime bulma amacıyla tasarlanan birden fazla SEO araçları ile analiz edilen bu özel kelimeler ile hazırlanan içerikler web sitesinin hedef kitlesine ulaştırılmasında oldukça etkilidir.

Voondle SEO danışmanlarının 2. adımı markaların ihtiyaçları çerçevesinde içerik stratejileri oluşturma

İçerik stratejisi, bir kuruluşun veya bireyin hedeflerini, hedef kitlelerini ve pazarlama hedeflerini karşılamak için oluşturduğu planlı bir yaklaşımdır. Bu strateji, içerik üretimini, yayınlanmasını, tanıtımını ve yönetimini kapsar.

İçerik stratejisi, belirli hedefleri gerçekleştirmek için bir plan geliştirmek için kullanılır. Voondle SEO danışmanları planlama aşamasında hedef kitlelerin ihtiyaçlarını, zevklerini ve ilgilerini göz önünde bulundurur. SEO danışmanları içerik üretiminin, dağıtımının ve yönetiminin ne şekilde gerçekleştirileceği hakkında markaları bilgilendirir. Aynı zamanda Voondle; içerik stratejilerini oluştururken şirketin pazarlama hedeflerini, marka imajını, hedef kitlelerini, rakiplerini, içerik türlerini, dağıtım kanallarını ve daha birçok faktörü dikkate alır.

SEO danışmanlığında 3. adım; SEO optimizasyon çalışmalarına başlama

SEO optimizasyon çalışmaları, işletmelerin alanlarındaki verimliliğini artırmak, maliyetleri azaltmak ve kaliteyi yükseltmek için yapılan planlı ve sistemli bir dizi SEO işlemidir. SEO optimizasyon çalışmalarının başarılı bir şekilde uygulanması, işletmelerin daha rekabetçi hale gelmesine ve sürdürülebilir bir şekilde büyümelerine yardımcı olur. SEO optimizasyon çalışmaları, web sitesinin teknik yapısından, içeriklerin kalitesine ve kullanıcı deneyimine kadar birçok faktörü kapsar. Web sitesinin teknik yapısını düzenlemek, doğru anahtar kelimeleri belirlemek, içerik kalitesini artırmak, sayfa yükleme hızını optimize etmek, mobil uyumluluğu sağlamak ve backlink oluşturma çalışmaları gibi birçok stratejiyi içerir.

Voondle SEO danışmanları ile 4. adım; link oluşturma

SEO optimizasyonunda link oluşturma, bir web sitesinin diğer web sitelerine bağlantılar (linkler) oluşturarak, organik arama motoru sonuçlarındaki sıralamasını artırmak için yapılan bir SEO stratejisidir. Link oluşturma çalışmaları, web sitesinin popülerliğini ve itibarını artırmak için yapılan bir dizi teknik içerir. Link oluşturma, diğer web sitelerinden alınan geri dönüş linkleri (backlink) ile gerçekleştirilebilir. Backlinkler, web sitesinin kalitesi ve otoritesini belirleyen faktörlerden biridir. Çünkü diğer web sitelerinin web sitenize link vermesi, web sitenizin değerini ve popülerliğini artırır.

Uzman Voondle SEO danışmanlarının link oluşturma çalışmaları, doğru hedeflenmiş anahtar kelimelerin kullanıldığı içeriklerin oluşturulması, sosyal medya paylaşımları, blog yazarlığı ve web dizinlerine kayıt gibi birçok farklı stratejiyi içerir. Bu stratejiler, web sitesinin popülerliğini ve otoritesini artırmaya yöneliktir.

Voondle ile SEO optimizasyonlarında 4. adım; detaylı analiz ve raporlama

Voondle ile SEO optimizasyonlarında 4. adım olan analiz ve raporlama, web sitenizin performansını ölçmenin ve iyileştirmenin önemli bir aşamasıdır.

Voondle SEO ajansı, markalara ait tüm web siteleri ve diğer mecralar için gerçekleştirmiş olduğu çalışmaları düzenli olarak izler ve raporlar hazırlar. Voondle SEO uzmanları tarafından özel araçlar ile hazırlanan detaylı analizler ve raporlar uygulanan tüm SEO işlemleri performanslarının izlenmesine ve gelecekteki çalışmaların planlanmasına yardımcı olur.

Uzman SEO danışmanları ile Voondle’da 5.adım; sürekli iyileştirme 

Voondle SEO danışmanları, markalara ait web sitelerinin performansını sürekli olarak izler ve analizler ederler. SEO danışmanlarının elde ettikleri veriler ve skorlar SEO optimizasyon çalışmalarının yönünü belirlemede oldukça etkilidir. Tüm analiz sonuçları SEO danışmanlarına sitelerin veya diğer online mecraların tüm arama motorlarındaki sıralamalarını daha da yükseltmek için yeni fikirler ve taktikler geliştirmelerine yardımcı olur.

"Online varlığınızı güçlendirin, Voondle SEO ile fark yaratın!"

Voondle SEO danışmanları SEO sürecinde her zaman en popüler ve en işlevsel SEO araçlarını tercih ederler

Voondle SEO danışmanları markaların ihtiyaçları çerçevesinde profesyonel SEO hizmetleri sunarken;

 • Kurumsal veya bireysel web sitelerin geri bağlantı profili, anahtar kelime sıralaması ve diğer SEO faktörlerini analiz etmek için; Ahrefs
 • Stratejik kelime ve rakip analizleri, genel site performansını izleme gibi birçok SEO fonksiyonunu içeren SEMrush
 • Site trafiğini analiz etmek ve ziyaretçi davranışlarını anlamak için Google Analytics
 • Sitenin Google performansını izlemek ve yönetmek için Google Search Console
 • Sitenin SEO dostu olmasına yardımcı olan Yoast SEO ve
 • Sitedeki teknik SEO faktörlerini analiz etmek için Screaming Frog ve daha birçok SEO aracını kullanarak SEO sürecini gerçekleştirir.

Ancak, her araç her zaman aynı sonuçları vermez ve Voondle SEO danışmanları, bir aracın sonuçlarını başka bir araçla doğrulayarak veya yeniden değerlendirerek markalara ait web siteleri için SEO çalışmalarını optimum düzeyde gerçekleştirmeye odaklanır.

Pazarlama ve satış potansiyelini yükseltmek için zaman kaybetmeyin!

Web sitelerinin potansiyelini en üst düzeye çıkarmak isteyen işletmeler için Voondle doğru adrestir. Voondle, kapsamlı ve sonuç odaklı SEO çözümleri sağlama konusunda uzman ve lider bir SEO danışmanlık firmasıdır. Markaların SEO ihtiyaçları ve gereksinimlerine göre uyarlanmış, SEO hizmetleri sunarak markaların tüm SEO sorunlarına optimum düzeyde çözümler üretmeye çalışır.  Deneyimli ve profesyonel SEO danışmanlarından oluşan Voondle ekibi arama motoru algoritmalarının nasıl çalıştığı ve daha iyi arama motoru sıralamaları için bunları nasıl uygulayacağı konusunda derinlemesine bilgi sahibidirler. Ayrıca web sitesi tasarımı ve geliştirme, marka konumlandırma stratejileri, doğru yapılandırılmış reklam kampanyaları, içerik optimizasyonu, keyword analizleri, bağlantı kurma stratejileri ve daha fazlasıyla ilgili çeşitli konularda danışmanlık hizmetleri sunar. Voondle SEO uzmanlığı ile web siteleri rakiplerinden başarı ile sıyrılır ve Google, Yahoo & Bing gibi büyük arama motorlarında maksimum görünürlük elde ederler.

Voondle ile hemen iletişime geçin markanızı en iyi şekilde yönetilsin; unutmayın doğru SEO stratejisi ile başarı kaçınılmazdır!

Başarılı seo danışmanlığı neler kazandırır

Profesyonel SEO desteği için bize ulaşın!

Markanız ve işletmeniz için alanında uzman SEO ekibimizden destek almak için şimdi iletişime geçebilirsiniz!

Scroll to Top